© 2017 by EKO - TRANS Dariusz Grabowski

Autor Łukasz Grabowski 

Dzielimy się wiedzą dla Was...

Darek Grabowski - właściciel firmy asenizacyjnej świadczącej usługi na terenie gminy Kołaczkowo, Strzałkowo oraz Września.

BLOG

22 stycznia 2019

Dziwne dźwięki… czyli dlaczego bulgocze w rurach.

 

Na początku wydawało mi się, że to rzadki przypadek jednak gdy usłyszałem po raz trzeci w krótkim czasie pytanie „Panie Darku nie wie Pan przypadkiem dlaczego bulgocze mi w rurach?”, postanowiłem zaraz po przyjeździe do domu napisać krótkiego posta na ten temat.

 

Zawsze odpowiadam, że na stówkę nie założe się, ale wiem gdzie zacząć poszukiwania przyczyny. Bulgotanie w rurach występuje naogół u ludzi posiadających szamba ze szczelnym przykryciem i… odpowietrzeniem zbiornika, które się aktualnie zatkało. Ponieważ system odpowietrzenia zbiornika jest nie drożny, deklem powietrze również nie może ujść ze zbiornika to występuje cofnięcie powietrza do kanalizacji odprowadzającej ścieki z domu.

 

Co istotne czasem sami na siebie sprowadzamy bulgoczącą kanalize „śmierdziało mi w ogrodzie więc zatkałem ten kominek”- usłyszałem pewnego razu po wyrażeniu moich przypuszczeń co do niedrożnego odpowietrznika. Tak więc drogi czytelniku jeżelii tobie przykro pachnie z odpowietrznika, wiedz, iż lepsze niż zatykanie go i znacznie bezpieczniejsze (więcej o tym dlaczego odpowietrzenie szamba jest tak ważne znajdziesz tutaj) jest stosowanie biopreparatów. Zawarte w nich bakterie rozkładają fekalia i inną zawartość ścieków w skuteczniejszy sposób niwelując przy okazji zapachy.

 

Wracając do bulgotania… zazwyczaj mamy wtedy pełne szambo i tym dźwiękom może toważyszyć wybicie szamba w domu – dlatego jak usłyszycie bulgotanie sprawdzie poziom ścieków w zbiorniku. A gdy będzie pełno z przyjemnością przyjadę pomóc je opróżnić ;)

 

Dziwne dźwięki z rur

 

EKO-TRANS DARIUSZ GRABOWSKI

Wywóz nieczystości płynnych