EKO-TRANS DARIUSZ GRABOWSKI

Wywóz nieczystości płynnych 

 

Czego nie utylizować w kanalizacji

Czego nie utylizować w kanalizacji?

 

Czego nie wlewać i czego nie wrzucać do kanalizacji? Śmieci które wrzucamy do odpływów często powodują nam nieprzyjemności, zatykając lub zmniejszając drożność naszej kanalizacji. Teoretycznie wszyscy wiedzą czego nie robić a jednak...

 

Nie powinniśmy wrzucać...

 

Po pierwsze nie traktujmy naszego zlewozmywaka, umywalki czy toalety jak kosza na odpadki. To nie jest miejsc gdzie powinny trafić niedopałków papierosów (zawarte w nim substancje szkodliwe, zabijają pożyteczne mikroorganizmy wspomagające procesy biodegradacji odpadów), włosów

pieluszek jednorazowych, podpasek, opatrunków, tamponów, lekarstw, chusteczek nawilżanych. W tym miejscu chciałbym również przestrzec moich klientów i czytelników bloga przed nawilżanym papierem toaletowym, producent chwali się, że można go utylizować w toalecie – otóż nie jest to dobry pomysł a udrażnianie rur jest kłopotliwe ;)

 

Nie powinniśmy wlewać...

 

W szambach są bakterie które usprawniają proces utylizacji ścieków. Natomiast zdarza się, że wlewamy do naszej kanalizacji środki zabijające te bakterie. Ważne jest to zwłaszcza w przydomowych oczyszczalniach. Zdarza się, że ktoś wydaje pieniądze na aktywizatory a następnie niszczy ich działaniem wlewając niepożądane środki do kanalizy. Ale do rzeczy, nie powinniśmy wlewać, olejów oraz tłuszczów, farb, lakierów, klejów, rozpuszczalników, kremów, maści, leków.

 

Resztki po żywności? Ta może trafić do szamba, jednak wtedy należałoby użyć specjalnego młynka by wielkość odpadków nie spowodowała zatkania nam odpływu.

 

 

04 kwietnia 2018

BLOG

Darek Grabowski - właściciel firmy asenizacyjnej świadczącej usługi na terenie gminy Kołaczkowo, Strzałkowo oraz Września.

Dzielimy się wiedzą dla Was...

© 2017 by EKO - TRANS Dariusz Grabowski

Autor Łukasz Grabowski